Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielawie ogłasza nabór na stanowisko asystent rodziny w Ośrodku Pomocy Społecznej w Bielawie

Więcej informacji na stronie BIP

Ośrodek Pomocy Społecznej w Bielawie informuje, że od 1 lipca istnieje możliwość elektronicznego złożenia wniosków o świadczenie „Dobry start”, świadczenia rodzinne (w tym specjalny zasiłek opiekuńczy) oraz świadczenie z funduszu alimentacyjnego.

Ważną informacją jest to, że nie będzie trzeba składać wniosków o 500+, ponieważ świadczenia przyznane w ubiegłym roku będą wypłacane aż do 31 maja 2021 r.          (Nabór nowych wniosków o 500+ rozpocznie się dopiero od 1 lutego 2021 r. Obecnie wnioski o świadczenie 500 + powinny składać tylko osoby którym urodziło się dziecko lub uzyskały prawo do pobierania świadczenia np. w związku ze zmianą sposobu sprawowania opieki nad dziećmi).

Wnioski elektroniczne o:

  • świadczenia dobry start „300+”można złożyć za pośrednictwem:
    - systemów teleinformatycznych banków
    - portalu informacyjno-usługowego empatia.mpips.gov.pl
    - platformy usług elektronicznych ZUS: www.zus.pl/pue
  • świadczenia rodzinnemożna złożyć za pośrednictwem:

- portalu informacyjno-usługowego empatia.mpips.gov.pl

  • świadczenia z funduszu alimentacyjnegomożna złożyć za pośrednictwem:

 - portalu informacyjno-usługowego empatia.mpips.gov.pl

Od 1 sierpnia będzie można składać wnioski papierowe na świadczenia rodzinne, świadczenie z funduszu alimentacyjnego oraz Dobry start. Z uwagi jednak na wciąż istniejące realne zagrożenie koronawirusem i trudny do przewidzenia rozwój sytuacji epidemiologicznej, zachęcamy Państwa do składania wniosków przez internet, za pośrednictwem bankowości elektronicznej, Platformy Usługowo-Informacyjnej Emp@tia oraz Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Zwracamy jednak uwagę, że wnioski winny być właściwie wypełnione i zawierać wszystkie niezbędne dokumenty w celu ustalenia prawa do wnioskowanego świadczenia (sposób wypełniania wniosków oraz wymagane dokumenty nie uległy zmianie w porównaniu do poprzedniego okresu). W przeciwnym razie zaistnieje konieczność uzupełnienia wniosku bądź dostarczenia dokumentów co może jednak wiązać się z koniecznością wizyty w tutejszym Organie.

 

 

Wyzwanie przyjęte !

Serdecznie dziękujemy za nominacje od Stowarzyszenie Nowa Nadzieja do wykonania #GaszynChallange.  Wspieramy Mii z Wrocławia , strona do zbiórki https://www.siepomaga.pl/mia-sma.

 

Nominacje dla :

1. MZBM Bielawa,
2. TBS Bielawa,
3. ZOW Bielawa,
4. Salony Fryzjerskie Michał Mroszczak

Życzymy Powodzenia :)

 

 

Wszelkie informacje oraz dokumenty znajdują się na Biuletyn Informacji Publicznej

 

OPS Bielawa

Stan epidemii sprawił, że warunki naszego życia stały się niezwykle wymagające, a nawet trudne. Jest jednak cześć społeczeństwa dla której sytuacja zmieniła się w sposób dramatyczny. Dla nich wirus jest nieporównywalnie mniejszym zagrożeniem niż członkowie własnej rodziny, z którymi zostali zamknięci w przysłowiowych "czterech ścianach". Mowa o osobach doznających przemocy w rodzinie, którzy do tej pory izolowani i zastraszani przez jej agresywnych członków zostali odgrodzeni kolejnym murem od społeczeństwa, a w konsekwencji od pomocy. Mając na uwadze szczególną sytuację oraz powstałe na tym gruncie nowe potrzeby osób w tym trudnym położeniu powstała aplikacja mobilna "Twój Parasol". Stanowi ona narzędzie do szybkiego skorzystania z pomocy w kryzysowych sytuacjach m. in. błyskawicznego wybrania numeru do policji lub pogotowia ratunkowego, wysłania komunikatu alarmowego do wcześniej ustalonego adresu e-mail, wglądu do mapy z zaznaczonymi miejscami, w których jest świadczona pomoc. Ponadto aplikacja daje możliwości do notowania sobie ważnych informacji, które mogą się przydać w przyszłości. Bardzo dużym walorem aplikacji "Twój Parasol" jest jej dyskretny charakter. Na pulpicie telefonu jest ona wyświetlana w postaci danych pogodowych, dzięki czemu można z niej korzystać bez wzbudzania podejrzeń innych członków rodziny.

 

 

W A Ż N E

 W związku z wystąpieniem epidemii koronawirusa w naszym województwie oraz działaniami profilaktycznymi informujemy, że od dnia 08 czerwca 2020 r. przyjmowanie interesantów w Ośrodku Pomocy Społecznej odbywać się będzie w godzinachDział Świadczeń Rodzinnych                                           8:00 do 15:00  ( piatek do 14:00 )

Dział Pomocy i Integracji Społecznej                              8:00 do 15:00  ( piatek do 14:00 )

Stypendia Szkolne   (poniedziałek, środa ,                    12: 00 do 15:00  ( piatek do 14:00 )

 

Sprawy będą załatwiane POJEDYNCZO w BIURZE OBSŁUGI  KLIENTA. 

UWAGA  Obsługiwani będą klienci wyłącznie z zakryciem twarzy.

Po godzinach przyjmowania, rekomendujemy kontakt telefoniczny 74 833 47 93, mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub platformie ePUAP.

Prosimy o przemyślenie załatwienia sprawy w Ośrodku w późniejszym terminie.